El Sanatları Atölyesi

TİNO’da el işi yapmaya bayılırız! Hem yaratıcılığımızı geliştirir hem de üretken yanımızı ortaya çıkarırız. İç dünyamızı ve duygularımızı aktarabileceğimiz bir alan yaratır.

İki elimizi de kullanmamıza olanak sağlayan bu beceriler, büyüme çağımızın ileriki evrelerinde başka becerilere de çabuk uyumlanmamızı sağlar. İnce motor kaslarımız çalışır. Kesme, çıkarma, yapıştırma, kalıp hazırlama, boyama, kurutma gibi pek çok aşamayı birlikte planlarız ve gerçekleştiririz. Boyadığımız bir ürünün kurumasını beklerken sabretmeyi deneyimleriz. Farklı dokuları tanırız ve onları bir arada nasıl kullanabileceğimiz üzerine düşünürüz. Günlük yaşam becerilerimizin gelişmesinde el işi atölyelerimizin önemi büyüktür.

Minik TİNO’lar bütünlüklü atölyeler gerçekleştirirler. Bahçe atölyesindeki bir çalışmamız el işi atölyesinde bize ilham olabilir. Bazen el işlerimizi yanımıza alır, bahçeye çıkarız. Doğanın kucağında çalışırız.

Elimizin değdiği her ürün değerlidir. Onu sergileriz kreşimizin duvarlarında. Yaratıcılıkta iyi ve kötü fikir yoktur bizim için, sürece önem veririz. Sürecin bize kattıklarını ve deneyimlerimizi kucaklarız.

Çocukların
Gerçek Bir Şansı Olsun Diye
Çocuk Dili Konuşulan Bir Dünya’ dır
TİNO

Tasha Castagna

Demos

Color Skin

Header Style

Layout

Wide
Boxed