Öğrenci

Tino Öğrencisi Kimdir?

● TİNO çocukları duygularıyla arkadaştır. Duygularını tanır, ebeveyni ve öğretmenleri/ bakıcıları tarafından duyguları regüle edilir.

● TİNO çocukları keşifçidir. Reggio Emilia esinli eğitim yaklaşımı üzerine temellendirilen sistemimizde çocuklar öğrenme sürecinde aktiftir. Öğretmen çocukla birlikte öğrenir, onun merakını canlı tutar ve çocuklardan esinlendiği eğitim programları oluşturur. Böylece çocuklar üretir, sorgular, araştırır ve deneyimleyerek öğrenir.

● TİNO çocukları sevgi doludur. Ödül, ceza, mola, tehdit, kıyaslama, rekabet, yarıştırma vb. hiçbir yönteme bizim dünyamızda yer yoktur. Çocuklar kendini olduğu hali ile kabul eder ve sever. TİNO’da ebeveynler ve öğretmenler de öğrencidir. Şefkatli bakım verme konusunda desteklenirler. Böylece TİNO çocukları şefkatli, sevgi dolu, özgüvenli, kendini seven, diğer canlıları seven, hoşgörülü bireyler olarak büyürler.

● TİNO çocukları farklılıklara saygılıdır. Her çocuğun eğitim hakkı vardır. Çocukların eksikliklerine odaklanmak yerine güçlü yönleri ortaya çıkarılır, çocuk kendi yapabildiklerinin farkında olur.

● TİNO çocukları iş birliğine ve dayanışmaya açıktır.

● TİNO çocukları Başkalarının duygularına ve haklarına saygılıdır.

● TİNO çocukları olaylara farklı açılardan bakmayı, okunulan bir kitabı süzgeçten geçirmeyi, haklarını savunmayı bilirler.

● TİNO çocukları güvende hisseder. Zor duygularına önem verildiğini bilerler.

Çocukların
Gerçek Bir Şansı Olsun Diye
Çocuk Dili Konuşulan Bir Dünya’ dır
TİNO

Takipte Kalın

Demos

Color Skin

Header Style

Layout

Wide
Boxed