Didem Dilge Yıldırım

Klinik Psikolog
Çocuk, Yetişkin, Aile, Grup Psikolojik Destek Hizmetleri
Başkent Üniversitesi,
Gelişim Üniversitesi

Ben Didem Dilge Yıldırım. Uzman Klinik Psikoloğum. Lisans eğitimimi Başkent Üniversitesinde tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimi için İstanbul serüvenimi başlatıp İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde masterımı tamamladım. Lisans ve yüksek lisans zaman diliminde alanımla ilgili birçok derste yetişkin ve çocuk psikolojiyle ilgili teoriler öğrendim. Bir gün çocuklarla ilgili bir derste “yetişkinlikteki zorlanmaların çocuklukla çok yakından bağlantısı var çocuklarla çalışmalıyım onların hayatına temas etmeliyim” dedim ve yolumu buna göre çizdim.

Çalışma hayatıma bol çocuğun öyküsüne dokunabileceğim kurumlarda başladım. Onların bir bakışı, gülümsemesi her gün mesleğime yeniden bağlanmamı sağladı. Çocuklarla yaptığım görüşmelerimde aldığım eğitimlerden birçoğunu denedim ama bir şeylerde eksiklik vardı sadece benim çocukları anlamam onlarla onların dilinde bağ kurmam yetmezdi onların dilini anlayan ebeveynlerine ve öğretmenlerine de ihtiyaçları vardı. Çalıştığım kurumlarda bunun için seminerler düzenleyerek onlara da bu şefkatli dili göstermek için çabaladım..

Sonra bir gün bir eğitim aldım ve o eğitimde “çocuklar kendi iç dünyalarını kelimelerle değil oyunla ifade eder” denildi ve çocukların hayatına oyunla gireceğim yeni rotamı çizdim. Oyun terapisinin iyileştirici gücünü deneyimleyerek onların hayatına dokunmaya devam ederken Tino’yla yollarımız kesişti. Burada şefkatle sarmalanan çocukların ve ailelerin dönüşen öykülerine şahitlik ettim ve şimdi bu yuvada çocukların zorlanmalarına, ağlamalarına, mutluluklarına, en içten kahkahalarına eşlikçiyim..

dilge kopya

Demos

Color Skin

Header Style

Layout

Wide
Boxed